Yüz Gençleştirme

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Son yıllarda cilde hasar vermeden tedavi olanağı sağlayan fraksiyonel lazer sistemleri ile cilt gençleştirme alanında çok başarılı sonuçlar alınmaya başlandı. Fraksiyonel lazerlerde yüksek enerji fraksiyone edilerek, yani bölünerek mikroskobik sütunlar şeklinde cilt altına iletilir ve bu bölgede oluşturduğu ısı  nedeniyle doğal yara iyileşmesini,  kollajen, elastin ve hyaluronik asid  sentezini tetikleyerek yeni ve sağlıklı doku oluşmasını sağlar. Doku onarılırken cilt gerginleşip sıkılaşır, çizgilerden arınır. Kırışıklıklar azalırken
daha canlı ve genç görünümlü bir cilt elde edilir.

Fraksiyonel Lazerin Avantajları Nelerdir?

Fraksiyonel lazerlerin diğer etkili cilt soyma yapan lazer sistemlerine olan en önemli üstünlüklerinden biri iyileşme ve sosyal hayata dönüş sürecinin çabuk olmasıdır. Fraksiyonel lazerler 2-3 hafta sosyal hayattan uzak kalmayı gerektirecek tedaviler yerine aynı etkinin alınabileceği konforlu bir tedavi ve çabuk iyileşme şansı verirler.
Cildin üst tabakası tedavi sırasında korunduğu için soyulma ve yaralanma görülmez. Günlük aktiviteye dönüş hemen veya çok kısa sürede olur. Birkaç gün sürecek bir pembelik – kızarıklık beklenir. Fraksiyonel edilmiş sütunlar gereksiz ısınmayı önleyerek tedavi sırasında ağrıyı azaltır.

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme Sonrasında  Ne Olacak?

Cildin kollajen sentezinin tetiklenmesiyle cilt daha canlı ve genç bir görünüm kazanır. İnce çizgiler silinir. Kırışıklıklar azalır ve cilt gerilip sıkılaşır. Yüz ovali bu şekilde tekrar toparlanabilir. Uygulamadan hemen birkaç gün sonra ciltte sıkılaşma ve gerilme hissedilebilir ancak tedavinin gerçek etkisi 6 haftada ortaya çıkacak ve cildiniz 4-6 ay boyunca gençleşmeye devam edecektir. İstenilen sonuç için 6 hafta arayla 3- 5 seans tedavi önerilmektedir.

Uygulama Bölgeleri

Yüz, boyun, dekolte, el sırtı, kol gibi birçok vücut bölgesinde cilt gençleştirme için kullanılabilir.