Prp Mezoterapi

Mezoterapi ve Prp Tedavileri

Mezoterapi yöntemi ile tedavi oldukça geniş bir hastalık grubunda etkili tedavi olanakları sunmaktadır. Günümüzde daha çok ağrı ve kozmetik sorunlarda mezoterapiden faydalanılmaktadır. Mezoterapi diğer tedavi yöntemleri ile aynı anda kullanılabilmektedir.

Hangi ağrılarda mezoterapi tedavisi uygulanıyor?

Mezoterapi, kireçlenme, bel fıtığı, boyun ve sırt ağrıları, omuz ve dirsek ağrıları, el ve el bileğindeki ağrılar, kalça ve diz bölgesindeki ağrılar ile ayak ve ayak bileği ağrıları çeken hastalara uygulanmaktadır. Spor yaparken ;tendonların zarar gömesi, kas ezilmeleri, kas ve bağ zorlanmaları, kısmi yırtıklar, eklem burkulmaları, kıkırdak lezyonları ile eklem çevresi doku lezyonlarında oluşan hasar görmesi gibi durumlarda da mezoterapi tedavisi uygulanmaktadır..

Tedavi Ne Kadar Sürüyor?

Tedavi süreci genellikle 5-6 seanstır. Tabi bu durum ağrının bölgesel genişliğine bağlı olarak artabilir. Spor yaparken oluşan ağrılar ve hasarlarda 3 seans yeterli olur. Kronik rahatsızlığınız var ise bu seanslar biraz daha uzayabilir.

Mezoterapi Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Yıpranmış bir cilde sahip olan ya da ciltte henüz yıpranma belirtileri başlamamış bireylerde uygulanabilir. Ayrıca akne, leke tedavisi, cilt sarkmaları, yaşlanma, ciltte kuruluk ve elastikiyet kaybı gibi cilt problemlerine yönelik olarak bireyler tarafından tercih edilen bir tedavi yöntemidir.